Nasıl Bir Web Sitesi Yaptırmalıyım ?

Nasıl Bir Web Sitesi Tasarımı Yaptırmalıyım?

 

Günümüzde profesyonelliğini ilan etmiş bütün firmaların web sitesi tasarımı mevcuttur. Peki sizin web tasarımı nız / web siteniz nasıl olmalı?

Bu sorunun cevabını kendiniz verebileceğiniz gibi profesyonel yardımda alabilirsiniz.

Bir web tasarım yaptırmaya karar verdiğinizde hangi firmayla çalışırsanız çalışın, size nasıl bir web sitesi istediğinizi soracaktır. Tam olarak ne istediğinizi bildirdiğinizde, işinizin istediğiniz sonuca ulaşma şansı artacaktır.

 

 

Amaçlarınızı Belirleyin

 

Web sitenizi yaptırmadan önce, web sitenizden beklentilerinizi ve amaçlarınızı belirlemeniz gerekir. Web sitenizi ne için kullanacaksınız?

 

Yaptıracağını web sitesi tasarımı ndan neler beklediğinize karar verin.

 

Temel kurumsal tanıtımınızı yapmasını mı?

Ürünlerinizi mi tanıtmalı ?

Bayilerinizle aranızdaki hızlı iletişim aracı mı?

Yeni müşteriler kazanmak mı?

Ürünlerinizi direkt olarak müşteriye satmak mı?

Rakiplerinizle aranızdaki farkı mı ortaya koymalı?

 

Temelde kurumsal tanıtımınız için mutlaka bir web tasarımınız olmalıdır. Genel sitenizin haricinde ürünleriniz için küçük ve özel web siteleri yaptırabilir, bunların google da üst sıralara çıkmasını talep edebilirsiniz. Bunun haricinde bir e-ticaret platformu ile ürünlerinizi direkt müşteri ile buluşturabilirsiniz. Bayilerinize özel şifreler vererek sitenin belli kısımlarını sadece onların görmesini, stokları görüp sipariş verebilmelerini, size direkt ulaşabilmelerini, hatta onlara özel fiyatları görmelerini sağlayabilirsiniz.

 

Genel Strateji Oluşturun

 

Sitenizde ürünlerinizi yayınlayacak mısınız?

Fiyat-stok bilgisi vermeyi düşünüyor musunuz?

Bayi kanalınızı destek verecek sistemler oluşturulmasını istiyor musunuz?

Site üzerinden online satış yapacak mısınız?

Tek bir ürüne ait “Katalog Siteler” şeklinde küçük siteler oluşturacaksanız, bu ürün için ne kadar detaya gireceksiniz.

Google da üst sıralara çıkmak istiyor musunuz?

Referanslarınızı yayınlayacak mısınız?

Müşterileriniz veya bayileriniz için online satış / satış sonrası destek sistemleri istiyor musunuz?

 

 

İçeriğinizi Belirleyin

 

Web sitenizde yayınlanacak içeriği belirleyin. Firma tanıtım yazılarınızı, kurumsal dokümanlarınızı, hizmet ve ürün portföyünüzü, referanslarınızı ve bunlarla ilgili fotoğrafları hazırlayın. İçeriğinizi nasıl yapılandıracağınıza karar veremiyorsanız, profesyonel yardım alın.

 

Genel Yapıyı Belirleyin

 

Buradaki kastımız web sitesinin teknik altyapısı değildir. Görünüm ve işlev olarak başka siteleri , rakiplerinizin sitelerini inceleyin. Onların kopyalanmasını istemeyin ve buna müsaade etmeyin. Sadece başkalarının neler yapıyor olduğu hakkında bilgi sahibi olmanız size ışık tutacaktır.

 

Görselliği ön plana çıkarabilirsiniz. Bunun için üzerinde çok çalışılmış bir grafik arayüz tasarlatabilirsiniz.

Görselliğin daha çapıcı olması ve ön plana çıkmasını istediğiniz durumlarda Animasyonlu tasarımları tercih edebilirsiniz. Ancak bunların diğer sitelere göre daha yavaş, daha masraflı olduğunu ve Google gibi arama motorlarından yükselme şansının azaldığını unutmayın.

 

Sitenizi Nasıl Kullanacağınızı Belirleyin

 

Web siteleri tasarımı en temel şekilde dinamik ve statik olarak ikiye ayrılabilir.

Aşağıdaki linklerden bu yapılar hakkında daha fazla bilgi alıp hangisinin size daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz.

 

Web Tasarım Danışmanınızı iyi seçin

 

Web Tasarım konusunda çalışacağınız firmayı özenle seçin. Firmanın referanslarını inceleyin.  Kesinlikle profesyonel olmayanlarla çalışmayın.  En azından web sitenizi bir firma garantisi altında yaptırın.

 

Son olarak tam olarak ne istediğinizi Web Tasarım Danışmanınıza doğru olarak aktarın.


 


ETİKETLER:
Web, Tasarım, Nasıl, Yaptırmak, Yaptırmalı, Sitesi, Web Tasarımı


 

 

//Mini Blog

Mega Aluminyum Yeni Web Sitesi Yayında

  1986 yılında kurulan ve bugüne kadar çok önemli projelere imza atan Mega Aluminyum'un yeni web sitesi tamamlanarak yayına açıldı. Modern ve minimalist çizgilerle hazırlanan web sitesini www.

Sistem7 Kurumsal

Biz Ne yaparız? Sistem 7 Bilişim Tanıtım Ajans ve Danışmanlık Ltd. olarak,  sizin; ürünlerinizi-hizmetlerinizi daha çok satmanızı, daha iyi tanıtmanızı,daha çok kar elde etmenizi, işinizi-firmanızı büyütmenizi sağlarız.

Web Tasarım

Web Tasarım Günümüzün en çarpıcı tanıtım platformu.. . Firmanızı, markanızı tanıtabilir, müşterilerimiz ve bayileriniz arasında iletişim kurabilir, müşterilerinize satış sonrası destek hizmetleri verebilir veya ürünlerinizin direk satışını yapabilirsiniz.

Web Tasarım Paketleri

Size özel web tasarım teklifleri sunabileceğimiz gibi hazırladığımız paketleri de tercih edebilirsiniz.  

İnternet Reklamları

  İnternetin yaşantımıza kattığı değerler hepimizce bilinmektedir. Çağın buluşu internet ile, mesafeler ve sınırlar ortadan kalktı. Bu yepyeni iletişim aracı birçok amaç için kullandığı gibi ticari olarak da etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Google `da Yükselmek

Bundan yıllar önce firmalarla web sitesi konusunda görüşmeler yaparken aldığımız ilk soru "internet nedir?" şeklinde olmaktaydı. Gelişen teknoloji, Türkiye`de internet altyapısının iyileşmesi, internet kullanımının artması ile beraber son yıllarda müşteri firmalarımızdan, en çok aldığımız soru "Google da üst sıralarda nasıl çıkarım?" şeklinde olmaktadır.
Daha Eski

//Mini İletişim Formu

Sistem 7 Digital Media © 2005-2012
Tüm Hakları Saklıdır.
Site içeriği kopyalanmaya karşı takip edilmektedir.