Logo Tasarım Projelerinde

 LOGO TASARIM PROJELERİNDE NASIL ÇALIŞIYORUZ ?

Logo tasarımı bir firmanın kimliğinin en önemli parçası. Sonradan değiştirmek hem riskli hem de çok maliyetli olabilir. Bu hassas çalışmalarda biz nasıl çalışıyoruz ? 
 

ADIM 1 : TEKLİF VE SÖZLEŞME 

Biz, sözleşme yapmadan çalışmayan profesyonel bir ekibiz. Öncelikle talebiniz ile ilgili detaylı teklifler hazırlarız. Neyi satın aldığınızı daha başında bilirsiniz. Sonrasında taahhüt ettiklerimizi sözleşme ile garanti altında alırız. Bizimle çalışırken bilirsiniz ki, taahhüt ettiğimiz her şeyi sonuna kadar alacaksınız.

 

ADIM 2 : ANALİZ 

Logonuzu hazırlamadan önce firmanızı ve sektörünüzü analiz ederiz. Hedef kitlenizi belirleriz. Bu hedef kitleye nasıl bir görsel sembol (LOGO) ve renklerle hitap etmeniz gerektiğinizi saptarız.
 

ADIM 3 : TASARIM 

Logo tasarlamak gerçekten kolay değildir. İyi bir logo aşağıdaki şartları sağlamalıdır: 

  • Net bir şekil ve yazı karakterinden oluşmalı, okunabilmelidir

  • Her türlü baskı tekniğine uygun şekilde olmalıdır

  • Renkler hedef kitlenizle doğru iletişimi kurabilecek şekilde seçilmelidir

  • Renkler bütün baskı tekniklerini uygun kodlarda seçilmelidir

  • Her şeyden önce özgün olmalıdır

Fikir ekibimiz öncelikle logo fikrini bulur. Grafik tasarımcı arkadaşlarımızla beraber kimi zaman önce kağıt kalem kullanarak eskizler hazırlarlar. Sonra bilgisayar başında alternatifler hazırlanır. Bu aşamada biz çokça alternatif çalışırız. Müşterimizin onayına sadece sanat yönetmenimiz ve iletişim uzmanlarımızdan onay alan alternatifler gider. 
 

ADIM 4 : LOGO KULLANIM ÖRNEKLERİ 

Müşterimizin onayını alan logo tasarımının kullanım örneklerini hazırlarız. Baskı tekniklerini göre yüksek çözünürlüklü ve vektörel, web kullanımına göre dosya boyutu küçük, tek renk ve negatif kullanım gibi. Bunların haricinde logonun  daha farklı kullanımları da çıkabilir. Bu logo tasarımına göre değişen bir unsurdur. 
 

ADIM 5 : TESLİMAT 

Logo teslim kiti hazırlarız. Bu kitte bütün kullanım örnekleri bir kılavuz şeklinde hazırlanır. Logoda kullanılan renk kodları gibi kritik öneme sahip bilgilerde bu kittedir.

Bu kit ayrıca çalışılan kullanım örneklerini de içerir. Matbaa, web ve diğer kullanım alanları için gerekli tüm formatlar kit ile
birlikte müşterimize teslim edilir.

 

 

//Mini Blog

Mega Aluminyum Yeni Web Sitesi Yayında

  1986 yılında kurulan ve bugüne kadar çok önemli projelere imza atan Mega Aluminyum'un yeni web sitesi tamamlanarak yayına açıldı. Modern ve minimalist çizgilerle hazırlanan web sitesini www.

Sistem7 Kurumsal

Biz Ne yaparız? Sistem 7 Bilişim Tanıtım Ajans ve Danışmanlık Ltd. olarak,  sizin; ürünlerinizi-hizmetlerinizi daha çok satmanızı, daha iyi tanıtmanızı,daha çok kar elde etmenizi, işinizi-firmanızı büyütmenizi sağlarız.

Web Tasarım

Web Tasarım Günümüzün en çarpıcı tanıtım platformu.. . Firmanızı, markanızı tanıtabilir, müşterilerimiz ve bayileriniz arasında iletişim kurabilir, müşterilerinize satış sonrası destek hizmetleri verebilir veya ürünlerinizin direk satışını yapabilirsiniz.

Web Tasarım Paketleri

Size özel web tasarım teklifleri sunabileceğimiz gibi hazırladığımız paketleri de tercih edebilirsiniz.  

İnternet Reklamları

  İnternetin yaşantımıza kattığı değerler hepimizce bilinmektedir. Çağın buluşu internet ile, mesafeler ve sınırlar ortadan kalktı. Bu yepyeni iletişim aracı birçok amaç için kullandığı gibi ticari olarak da etkin bir şekilde kullanılmaktadır.

Google `da Yükselmek

Bundan yıllar önce firmalarla web sitesi konusunda görüşmeler yaparken aldığımız ilk soru "internet nedir?" şeklinde olmaktaydı. Gelişen teknoloji, Türkiye`de internet altyapısının iyileşmesi, internet kullanımının artması ile beraber son yıllarda müşteri firmalarımızdan, en çok aldığımız soru "Google da üst sıralarda nasıl çıkarım?" şeklinde olmaktadır.
Daha Eski

//Mini İletişim Formu

Sistem 7 Digital Media © 2005-2012
Tüm Hakları Saklıdır.
Site içeriği kopyalanmaya karşı takip edilmektedir.